Apartament w stylu nadmorskim – wskazówki i porady

02.06.2017

Czy posiadanie apartamentu z widokiem na morze skłania do urządzenia pomieszczeń w stylu nadmorskim? Niekoniecznie, ale na pewno jest to ogromna korzyść, gdyż styl ten dopełni magię tego wyjątkowego miejsca. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem nieruchomości nad morzem, warto rozważyć także urządzenie apartamentu w stylu pasującym do tego zjawiskowego regionu. Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących nadmorskiego wystroju wnętrza.

Podstawowe zasady nadmorskiej aranżacji stylu wnętrz

Nadmorski styl to przede wszystkim bielone ściany, jasne pokoje i różnorodne, naturalne materiały. Palety kolorów są oparte zasadniczo na pejzażu morskim z odcieniami niebieskiego, zielonego, beżowego i odcieni koralowych. Tkaniny powinny mieć wygląd „zużyty”, natomiast drewno koniecznie musi być wyblakłe. Tekstylia należy umieszczać swobodnie, jakby zostały wyrzucone przez morze. Przy wyborze dodatków powinno się kierować tymi, które możemy spotkać na spacerze po plaży lub podczas wieczornego żeglowania po morzu – różnorodne muszelki, koralowce, kamyki, liny, sieci czy nawet mapy morskie. Jeśli jednak zbyt duża ilość elementów tego typu w jednym pomieszczeniu przyprawia was o chorobę morską, wybierzcie jeden, ale dość wyrazisty, który nawiąże do nadmorskiego stylu, jak np. rozwieszenie lin, sieci rybackiej czy koła ratunkowego na ścianie.

Marina Royale Darłowo oferuje nowe apartamenty nad morzem, dzięki czemu w pełni będziecie mogli wykorzystać magię tego niezwykłego regionu i urządzić mieszkanie w pięknym nadmorskim stylu, co dodatkowo wpłynie na wyjątkową atmosferę tego miejsca.