Atrakcje okolic Darłowa

04.12.2017

Nieprzypadkowo wybraliśmy Darłowo na lokalizację Marina Royale. Wielokrotnie podkreślamy urok tego miejsca – malowniczy pejzaż morski, ciekawe atrakcje (nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców) oraz niepowtarzalny charakter. To idylliczna kraina, idealna do zamieszkania lub wypoczęcia podczas urlopu. Lecz nie tylko samo Darłowo może zachwycić swoim niezwykłym klimatem. Także okolice Gminy Darłowo to miejsca niezwykle ciekawe i warte uwagi.

Raj dla wędkarzy i przystań dla żeglarzy

Jezioro Bukowo jest jednym z największych akwenów śródlądowych w Polsce, znajdującym się w gminie Darłowo. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była to zatoka Morza Bałtyckiego, jednak z powodu długotrwałego działania fal, prądów i wiatrów, została odcięta od morza piaszczystą mierzeją. Średnia głębokość jeziora nie przekracza 3 metrów. Jego brzegi porośnięte są cenną nadmorską roślinnością oraz szuwarami, które stanowią schronienie dla wielu podgatunków ptaków. W jeziorze Bukowo znajduje się około 20 gatunków ryb, w tym okoń, sandacz i węgorz. Występuje tu także unikatowa populacja płoci, wędrująca między zbiornikiem a Bałtykiem. Dlatego też jezioro Bukowo określane jest jako raj dla wędkarzy! Na jeziorze można także z powodzeniem uprawiać sporty wodne. Okoliczne szkółki proponują lekcje żeglarstwa oraz windsurfingu na jeziorze, a nad jego brzegiem zlokalizowane są wypożyczalnie oferujące sprzęt wodniacki. W okresie letnim, po jeziorze pływa nieduży statek spacerowy, z którego z powodzeniem można podziwiać florę i faunę tego wyjątkowego miejsca. Ponadto, obszar Bukowa wraz z jego nadbrzeżem został objęty strefą ochrony uzdrowiskowej Dąbki.

Coś dla osób spragnionych relaksu

Dąbki zajmują centralną część Pobrzeża Słowińskiego i znajdują się około siedmiu kilometrów od Darłowa. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 września 2007 roku, Dąbkom został nadany status uzdrowiska, gdyż nadmorski klimat właśnie tutaj, silnie oddziałuje na ludzki organizm. W Dąbkach ustalono kierunki lecznicze, takie jak choroby układu oddechowego, ortopedyczno – urazowe, reumatologiczne czy kardiologiczne. Uzdrowisko utworzono w miejscu wolnym od zanieczyszczeń, dzięki czemu pobyt tutaj poprawia wentylację płuc, czynności układu krążenia i ogólne samopoczucie. Tutejsze ośrodki rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się w leczeniu wielu schorzeń. Jednak miasteczko to nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób pragnących zregenerować swe siły. To miejsce zapewnia także błogi relaks poprzez kontakt z naturą, w trakcie długich i odprężających spacerów wzdłuż plaży.

I to wszystko tylko 10 minut drogi samochodem od Marina Royale Darłowo.