Darłówko w rytmie reggae

16.08.2017

Przed nami najgorętszy weekend w Darłówku i to wcale nie za sprawą temperatury… W dniach 18-19 sierpnia w nadmorskiej scenerii rozbrzmiewać będą rytmy reggae – wszystko dzięki Reggaenwalde Festiwal 2017.

Tradycje reggae

Odwiedzający Darłowo turyści zazwyczaj nie wiedzą, że jest to miasto, które od lat związane jest z nurtem muzycznym reggae. Sympatycy tej muzyki gromadzą się wokół zespołu Świadomość, co zaowocowało organizacją wielu ciekawych imprez i koncertów w klimacie SKA. Muzycy zespołu wpadli na pomysł stworzenia dwudniowego festiwalu i tak od 9 lat w Darłówku odbywa się Reggaenwalde Festiwal.

Polscy i zagraniczni artyści

Impreza rozpocznie się w piątek 18 sierpnia o 15.30 w przy ul. Władysława IV (Darłówko Zachodnie – przy rozsuwanym moście). Na początek organizatorzy proponują uliczny koncert zespołu S.I.E, po którym w stronę terenu festiwalu ruszy parada – można wziąć ze sobą instrumenty – bębny czy grzechotki oraz gadżety z symbolami reggae. Następnie rozpocznie się uczta muzyczna na scenie. Zobaczymy polskich i zagranicznych artystów. W piątek zagrają : JMS BAND, JAHBESTIN & KASIA GODZISZ, LONGFINGAH & SUB PRESSURE BAND (Niemcy), MIKE LOVE (USA) i TABU, natomiast w sobotę na scenie pojawią się: RASTAFAJRANT, PAIHIVO, GAGA/ZIELONE ŻABKI, SCUM OF TOY TOWN (Anglia) i BETHEL.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a na publiczność czeka szereg atrakcji. Organizatorzy zapraszają do namiotu sound systemowego, stoiska cateringowego i piwnego, stoiska z jedzeniem wegetariańskim, sklepiku z koszulkami festiwalowymi oraz do stoiska My3Koty i Psy. Nie zapomniano również o najmłodszych – dla nich przygotowano zajęcia z animatorką.

Ogromna dawka klimatycznej muzyki w typowym dla niej nadmorskim pejzażu, uśmiech i pozytywna energia oraz liczne atrakcje – odwiedźcie Darłowo już wkrótce!