Darłowo – miejsce idealne na rodzinne wakacje!

24.08.2017

Choć rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, z pewnością niektóre rodziny letni wypoczynek mają jeszcze przed sobą, a inne planują ostatni weekendowy wypad na Wybrzeże, by powoli żegnać się z latem. Tym, którzy dotychczas nie zdecydowali, gdzie udać się na urlop z dziećmi, pragniemy polecić Darłowo – miejsce przyjazne najmłodszym wczasowiczom i ich rodzicom.

Cicho, pięknie i bezpiecznie

Darłowo, a szczególnie jego dzielnica znajdująca się tuż przy brzegu – Darłówko, to miejsce, w którym wszędzie jest blisko do plaży oraz do centrum życia turystycznego, gdzie znajdują się ważne punkty usługowe. Krótkie spacery z dziećmi na obiad czy nad morze nie sprawiają problemów i stanowią prawdziwą przyjemność. Miejscowość jest dość spokojna, ponieważ w pobliżu nie ma głośnych nocnych klubów czy innych młodzieżowych atrakcji. Z uznaniem spotykają się szerokie i piaszczyste strzeżone plaże, na których można swobodnie wypocząć. Rodziny chętnie wybierają plażę po stronie wschodniej, na której dzięki falochronom tworzą się małe zatoczki z płytką i ciepłą wodą – wprost idealne dla najmłodszych!

Dodatkowo na dzieci czeka całe mnóstwo rozrywek! Prawdziwe wodne szaleństwo zapewni Aquapark Balticlandia i Park Wodny Jan, wspaniale zabawić można się w parku linowym Nad Bałtykiem czy też w lunaparku Krasnal. Prawdziwą atrakcją dla maluchów jest także port, w którym podziwiać można żaglówki, kutry rybackie, statki wycieczkowe czy statki stylizowane na łodzie wikingów. Dodatkowo już niedługo w Darłowie powstanie apartamentowiec Marina Royale, w którym z całą rodziną będzie można wypocząć w najwyższym komforcie!