Darłowo w dźwiękach organów – 51. Międzynarodowy Festiwal Organowy

28.07.2017

W te wakacje w Darłowie odbywają się wyjątkowe spotkania muzyczne. Miasto ma okazję po raz kolejny gościć Międzynarodowy Festiwal Organowy – jeden z najstarszych i największych festiwali tego typu w Polsce. Wydarzenie to organizowane jest przez Filharmonię Koszalińską oraz Darłowski Ośrodek Kultury. Dla tych, którzy cenią sobie przeżycia estetyczne, to okazja, aby spędzić miły wieczór w towarzystwie pięknych dźwięków organów.

Koncerty w Kościele św. Gertrudy

W ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Organowego od lipca odbywa się seria koncertów – nie tylko w Darłowie, lecz także m.in. w Koszalinie, Bobolicach, Sarbinowie, Mielnie, Dźwirzynie czy Szczecinku. Podczas festiwalu wystąpią artyści z Polski i różnych zakątków Europy, a organom towarzyszyć będzie harfa, wiolonczela, fortepian, skrzypce, a także śpiew operowy. Na wyjątkowość tych koncertów składają się również wnętrza sakralne, w których są organizowane – to okazja do zwiedzenia największych katedr i kościołów znajdujących się na Pomorzu Środkowym.

Koncerty w Darłowie odbywają się w Kościele św. Gertrudy. Najbliższe zaplanowane są na 1 i 16 sierpnia o godz. 19.15. Bilety można nabyć w kasie Filharmonii Narodowej lub na godzinę przed każdym koncertem. Festiwal od lat przyciąga zarówno turystów wypoczywających nad morzem, jak i okolicznych mieszkańców spragnionych obcowania ze sztuką.