Dlaczego warto zamieszkać nad morzem?

02.06.2017

Kupno mieszkania nad morzem to nie tylko bardzo dobra inwestycja w przyszłość, ale także wielkie korzyści dla nas samych – zarówno fizycznych, umysłowych, jak i duchowych. Wiele badań dowodzi, iż ludzie którzy wybrali nadmorskie życie, są o wiele bardziej szczęśliwi oraz zdrowsi, niż osoby mieszkające daleko poza wybrzeżem. Poniżej przedstawiamy zalety wynikające z nadmorskiego życia.

Szum morskich fal na lepsze samopoczucie

Dźwięk fal morskich wpływa na nasze ciało i umysł nad wyraz relaksująco. Wystarczy chwila po dość ciężkim dniu, spędzona na tarasie mieszkania nad morzem lub na samej plaży, by błyskawicznie odprężyć się i zapomnieć o minionym, stresującym dniu.

Morskie powietrze na lepszy sen

Nadmorskie powietrze naładowane jest jonami ujemnymi, które mają istotny wpływ na nasze zdrowie – przyśpieszają one naszą naturalną zdolność do pochłaniania tlenu, dodatkowo wyrównując poziom serotoniny w mózgu, która odpowiedzialna jest za nasz dobry nastrój.

Ważny wpływ słońca na nasze zdrowie

Promienie słoneczne pomagają organizmowi w walce z nadciśnieniem tętniczym, a także ułatwiają absorbować wapń w celu wzmocnienia kości. Słońce wpływa korzystnie także na nasz system endokrynologiczny, dzięki czemu wzrasta wytwarzanie substancji w naszych ciałach, odpowiedzialnych za lepsze samopoczucie.

Częstsze spędzanie czasu na zewnątrz

Mieszkanie w dużym, zatłoczonym mieście, zmusza nas do spędzania czasu w domu, ze względu na chęć uniknięcia chaosu ulicznego oraz niepotrzebnego wdychania spalin. Ludzie mieszkający nad morzem znacznie częściej i chętniej wychodzą na spacer ze względu na lepszą jakość powietrza, dla szumu fal oraz przyjemnego słońca.

Znacznie ciekawsze życie

Życie nad morzem oferuje nam wiele możliwości rekreacyjnych, niezależnie od sezonu: czy to letniego czy zimowego. Pływanie, żeglowanie, gra w siatkówkę, łowienie ryb, opalanie się na plaży, bieganie lub długie spacery brzegiem morza – to tylko niektóre z aktywności do których zachęca nas nadmorskie życie.

Jak widać powyżej, mieszkanie na wybrzeżu to doskonały sposób na życie. Jeśli marzycie o posiadaniu apartamentu przy plaży, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.