Wędkarstwo przez cały rok w Darłowie!

24.10.2017

Wrzesień i październik to czas, kiedy nad morzem cichnie turystyczna wrzawa. Dla wielu to właśnie wtedy Bałtyk jest najpiękniejszy – spacer pustą plażą, ostatnie promienie słońca, spokój… Po wakacjach prawdziwym azylem okazują się być małe, kameralne miejscowości takie jak Darłowo, które jednak w ciągu roku przyciąga nie tylko spragnionych ciszy i relaksu, lecz także miłośników morskich przygód.

Miejsce idealne dla wędkarzy

Rybołówstwo jest tradycją wpisaną w kulturę Darłowa. W miasteczku można nie tylko zasmakować najświeższych ryb i podziwiać kutry rybackie, lecz także przekonać się, jak wygląda praca rybaka i samodzielnie złowić dorsza pod okiem specjalistów, wyruszając na rejs rybacki. Takie wyprawy to nie lada gratka dla pasjonatów wędkarstwa. Połowy dorsza czy łososia mogą trwać od 10 do nawet 24 godzin, na statkach wypożycza się sprzęt, wspólnie patroszy się ryby oraz zdobywa cenne wskazówki od zawodowych rybaków. To przede wszystkim niezapomniana morska przygoda, na którą można wybrać się również bez wcześniejszego doświadczenia! Rejsy kutrem rybackim organizowane są nie tylko w sezonie turystycznym, lecz przez cały rok, co umożliwia zapaleńcom na realizację swojej pasji w dogodnym momencie – wędkarze chętnie udają się na połowy po wakacjach, kiedy kutry nie są tak oblegane. Wędkarstwo jest raczej dziedziną, w której lubują się mężczyźni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na weekend do Darłowa wybrać się we dwoje czy też z przyjaciółmi: podczas gdy panowie ruszają na dorsza, panie mogą zrelaksować się, np. czytając książkę na plaży czy spacerując. A już wkrótce przy samym brzegu morza powstaną luksusowe apartamenty Marina Royale, gdzie skorzystać będzie można ze SPA oraz wyczekiwać ukochanego wracającego z połowów na balkonie z widokiem na Bałtyk!

Gorąco zachęcamy do wędkowania morskiego razem z Panem Łukaszem Sochoniem, który od wielu lat organizuje połowy dorsza. Pan Łukasz wody Bałtyku zna jak własną kieszeń i dociera do najlepszych łowisk Szczegóły oferty znajdziecie Państwo na stronie http://www.wedkarstwomorskiepilot.pl lub pod numerem telefonu +48 501 641 302 ; e-mail: lukasz.sochon@interia.pl