Zalety krótkookresowego wynajmu mieszkania

05.07.2017

Obecnie najlepszym sposobem na zainwestowanie w swoją przyszłość jest kupno mieszkania pod wynajem. Rynek mieszkaniowy w Polsce stale się rozwija i budzi ogromne zainteresowanie wśród osób chcących zapewnić sobie stały dochód. Decyzja ta wymaga co prawda sporego wydatku finansowego, ale niesie za sobą także ogromne korzyści pieniężne – w szczególności gdy postawi się na kupno nieruchomości w rejonach turystycznych, takich jak obszary nadmorskie. Sposób wynajmu możemy podzielić na dwa rodzaje: długo- i krótkoterminowy, jednak w tego typu miejscach warto zdecydować się na ten drugi. Poniżej przedstawiamy jak działa i czym wyróżnia się wynajem krótkoterminowy mieszkania.

Trochę więcej pracy, ale o wiele lepsze korzyści

Jak już wspomnieliśmy, krótkookresowy wynajem mieszkania jest niezwykle opłacalnym sposobem w rejonach turystycznych. W ostatnim czasie urlopowicze (w szczególności rodziny z dziećmi) poszukują czegoś bardziej przytulnego i niezależnego niż zwykłe pokoje hotelowe. Nie oznacza to jednak, że ma przypominać typowe mieszkanie – musi posiadać ograniczoną ilość niezbędnych elementów potrzebnych w życiu codziennym, zapewniając potencjalnym klientom komfort i wygodę. Mieszkanie w wynajmie krótkoterminowym często zmienia lokatora, średnio co 7-14 dni, dlatego też wymaga od właściciela trochę więcej wysiłku. Przede wszystkim musi zadbać o sprawy związane z posprzątaniem mieszkania po wyjeździe gościa, zmianą pościeli czy uzupełnieniem rzeczy takich jak herbata, cukier i środki czystości. Wynajem mieszkania na krótki okres czasu dokonuje się zazwyczaj poprzez portal internetowy, drogą mailową lub telefonicznie. Właściciel powinien jedynie dostarczyć klucze i podpisać wraz z lokatorami wcześniej przygotowaną umowę, w której warto zaznaczyć punkty dotyczące pokrycia przez klientów powstałych szkód w trakcie ich pobytu. W zależności od lokalizacji, powierzchni i standardu mieszkania, to właściciel ustala dobową cenę. Zmieniając lokatora średnio co 2 tygodnie, jest w stanie osiągnąć znacznie lepszy miesięczny zysk niż z wynajmu długoterminowego.

Mieszkania nad morzem Marina Royale

Marina Royale to nowoczesny pomysł zespołu mieszkalnego położonego nad samym brzegiem morza. Łączy luksusowe, nowe apartamenty nad morzem z elegancką promenadą, letnią mariną i starannie dopracowaną strefą usługowo-handlową wraz z bazą spa i basenem, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla turystów pragnących wypocząć nad samym Bałtykiem. Marina Royale to pewna inwestycja w swoją przyszłość, która może zapewnić stałe korzyści finansowe dla osób decydujących się na kupno nieruchomości pod wynajem.