Jak zdecydować na którym piętrze zakupić apartament?

06.07.2017

Jedną z decyzji jaka staje przed nami podczas kupna nieruchomości jest piętro na którym znajduje się apartament. Niektóre osoby z góry postanawiają na którym piętrze chcą zamieszkać, dlatego też odpowiednio ograniczają swoje poszukiwania. Są też i tacy, którzy nie dbają o ten aspekt, w szczególności gdy w budynku znajduje się winda. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, które piętro jest najlepsze do zamieszkania – wszystko zależy od własnych upodobań. Podpowiadamy jednak na co należy zwrócić uwagę, gdy stajemy przed wyborem kupna apartamentu na poszczególnym piętrze.

Widok z okna

Jednym z głównych powodów dla których ludzie decydują się zakupić mieszkanie na wyższych piętrach jest widok rozciągający się za oknem. Jeśli rozważasz kupno nieruchomości w nietypowym miejscu, takim jak centrum miasta czy rejony nadmorskie, warto zdecydować się na lokal znajdujący się na wyższych piętrach. Takie mieszkania są o wiele droższe od tych znajdujących się w budynku dość nisko lub na parterze, jednak malowniczy krajobraz, który możesz podziwiać każdego dnia na pewno wynagrodzi cały zakup.

Cena

Jak już wspomnieliśmy, lokale mieszkalne znajdujące się na wyższych piętrach są o wiele droższe niż te, które mieszczą się niżej. Jeśli nie jest to dla ciebie żadnym priorytetem, a finanse na kupno apartamentu są ograniczone, warto celować w zakup nieruchomości na parterze lub pierwszych dwóch piętrach, gdzie cena jest znacznie niższa od mieszkań na wyższych poziomach.

Hałas

Niektóre osoby preferują wyższe kondygnacje w celu zminimalizowania ulicznego hałasu w mieszkaniu, a także ruchu ludzi za oknem, jak to bywa w przypadku lokali na parterze. Jeśli apartament, który zamierzasz kupić znajduje się na parterze, a jego okna wychodzą na ulice, musisz liczyć się z pieszymi spacerującymi za twoim oknem, a także zwiększonym gwarem i odgłosami. Jednak jeżeli okna znajdują się od strony podwórza, wówczas hałasy nie powinny być uciążliwym problemem.

Nowe mieszkania nad morzem

Luksusowe apartamenty Marina Royale znajdują się w kilkupiętrowych budynkach, rozpoczynając od piętra pierwszego. Parterowa część naszego kompleksu przeznaczona jest wyłącznie na lokale handlowo – usługowe. Chcąc zapewnić pełen komfort potencjalnym nabywcom naszych mieszkań z widokiem na morze, każdy budynek posiada windę. Dzięki takim udogodnieniom decyzja dotycząca piętra na którym ma znajdować się zakupiony apartament, nie przysparza zbyt wielu kłopotów.